Dr. Ali Şeker: “İki günlük karantina olmaz!”

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, koronavirüs tedbirleri kapsamındaki iki günlük sokağa çıkma yasağına ilişkin, “Az pilav üstü döner gibi iki günlük karantina olmaz. Hafta sonu ‘Mış gibi yapalım’ diyorsunuz. Ciddiyetle bunun üzerine eğilecekseniz bunun süresini uzatmanız lazım” dedi.

TBMM Genel Kurulunda, infaz düzenlemesine yönelik kanun teklifinin görüşmeleri devam ediyor.Görüşmeler sırasında iktidar ve muhalefet milletvekilleri arasında zaman zaman sert tartışmalar da yaşanıyor. Meclis kürsüsünde söz alan Şeker “Karantina uygulamaları 2 gün olmaz en az 14 gün uygulanmalıdır ki bulaşmalar kontrol altına alınabilsin” dedi.

CHP’li Şeker: “Ciddiyetle bunun üzerine eğilecekseniz bunun süresini uzatmanız lazım


CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, koronavirüs salgınıyla mücadele için ilan edilen sokağa çıkma yasağının birçok ülkede haftalarca uygulanırken Türkiye’de sadece iki gün uygulanmasını eleştirerek, “Az pilav üstü döner gibi iki günlük karantina olmaz. Hafta sonu ‘Mış gibi yapalım’ diyorsunuz. Ciddiyetle bunun üzerine eğilecekseniz bunun süresini uzatmanız lazım.” ifadesini kullandı.

Yorum yap