CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, koronavirüs ile ilgili olarak TBMM’ye olağanüstü toplantı çağrısı yaptıklarını fakat toplantı taleplerinin reddedildiğini bildirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonuna yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan ve alınacak tedbirleri değerlendirmek üzere olağanüstü toplantı çağrısı yaptıklarını ancak bu taleplerinin reddedildiğini söyledi.

Şeker, Meclis’te Komisyon üyesi bazı milletvekilleriyle basın toplantısı düzenledi.

Daha önce Komisyon üyesi muhalefet milletvekilleriyle yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili Komisyonu acil toplantıya çağırdıklarını hatırlatan Şeker, “Yaptığımız bu çağrıya TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı şimdilik ‘bu toplantının yapılmasına gerek yoktur’ şeklinde bir cevap verdi. Komisyon Başkanı’nın bu talebimizi reddetmesi yakışık kalmamıştır. Komisyon Başkanı’nı kınıyorum. Bu konuda Meclis sorumluluktan kaçamaz. Komisyonun bir an önce toplanması gerekir” değerlendirmesinde bulundu.

Virüsün İran, Irak, Gürcistan başta olmak üzere Türkiye’nin komşu ülkelerinde hızla arttığına işaret eden Şeker, mülteci akınıyla yeni tip koronavirüsün Türkiye’ye de bulaşmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin çok büyük bir mülteci akını ile karşı karşıya olduğuna işaret eden Şeker ayrıca, “Sığınmacıların siyasi bir araç için kullanıldığını, bu durumun da Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçeceğini” söyledi.

Kaynak: Birgün

Yorum yap