Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Avcılar Belediye Başkan adayı Avukat Turan Hançerli, parti yöneticileri ve milletvekilleriyle Avcılar’da gövde gösterisi yaptı.

Düzenlenen “Hayat Pahalılığı Forumu”nda konuşan Hançerli, “Vatandaş, ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı dilden bıktı usandı. Birlik varsa huzur var.” diye konuştu.

Yerel seçime kısa bir süre kala CHP’nin önemli isimleri, adayları Turan Hançerli’ye destek vermek için Avcılar’a geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Milletvekilleri Selin Sayek Böke, Sibel Özdemir, Ali Şeker, Zeynel Emre, Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner ve Yüksel direnişçisi Veli Saçılık, yerel seçimde destekte bulunmak üzere Hançerli ile yan yana ilçeyi gezdi.

Marmara Caddesi’nde “forum” olarak düzenlenen etkinlik, vatandaşların yoğun ilgi göstermesi üzerine mitinge dönüştü. Ekonomik kriz ve hayat pahalılığı konulu forumda, davetlilerin ardından konuşmasına başlayan Turan Hançerli, “Avcılar İttifakı“ vurgusu yaparak, “Ne kadar güçlü olduğumuzu gördünüz mü?” dedi.

“VATANDAŞ ARTIK BIKTI”

Türkiye’nin ciddi bir ekonomik kriz yaşadığını belirten Hançerli, hükümetin ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı söyleminin de vatandaşı bıktırdığını söyledi. Avcılar’da eşit ve ayrımsız bir yönetim kuracaklarını belirten Hançerli, “Asla ayrımcılık yapmayacağız. Çünkü birlik varsa, huzur var. Birliğin olduğu yerde güven olur. Biz, Avcılar İttifakı olarak birliğimizi şimdiden kurduk.” dedi.

Turan Hançerli, ekonomik krizden ve hayat pahalılığından hükümeti sorumlu tuttu:

“Yönetimin başındakiler liyakati bir kenara bıraktı. Ülkenin kaynaklarını, halkın parasını liyakatsiz kişilere çarçur ettirdiler. Vatandaş artık kurtuluş için bunlardan umudunu kesti.” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞIN ARAZİSİNE ŞİRKETLER ORTAK OLMAYACAK”

Avcılar’da çözüm bekleyen en önemli sorunların başında imar meselesinin geldiğini ifade eden Hançerli, imar sorununu ‘halkın yararına’ olacak şekilde çözüme kavuşturacaklarının sözünü verdi:

“Özellikle Yeşilkent Mahallesi sakinlerinin evlerini ve arazilerini koruyacağız. Vatandaşlarımızı hak ettikleri güvenli konutlara kavuşturacağız. Bir hukukçu olarak bunun için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. İmar sorununun çözümünde halkımızın yanında yer alacağız. Hiçbir şirket, vatandaşın evine ve arazisine ortak olamayacak.”

Kaynak: Birgün

Yorum yap