Adalet Bakanlığı tarafından Meclis Başkanlığına milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması için 113 yeni fezleke gönderildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve birçok CHP’li vekilin hakkında düzenlenen fezlekeler Meclis Başkanlığı’na iletildi.

Söz konusu durumu değerlendiren ve “toplantı ve gösteri yürüyüşüne muhalefetten” hakkında Meclis’e fezleke gönderilen CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, “Kurultay koşturmacasında Meclis Başkanlığında bir fezlekem olduğunun haberini verdi arkadaşlarım.

Gezi’nin dördüncü yılında İstiklal Caddesi’nde Gezi İsyanı’nda kaybettiğimiz çocuklarımızın aileleriyle birlikte yaptığımız anma yürüyüşünde Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefetten soruşturma açılmış hakkımızda. Bu konuda sözümüz tabii ki net ve tereddütsüzdür. Bu fezleke bizim için onurdur.

Beşinci yılda da, sonrasında da tüm anmalara katılmaya devam edeceğim. Havuz medyasının yalan, dolan ve çarpıtma haberlerini delil kabul eden Saray’ın savcıları fezlekeleri peşin peşin hazırlayabilir” dedi.