Kütahya CHP İl Bakanlığı’nın 36. Olağan Genel Kurulu dün eski Belediye Kültür Sarayında gerçekleştirildi. Kongreye tek liste ile gidilirken mevcut başkan Zeliha Aksaz Şahbaz’a rakip çıkmadı ve Şahbaz genel kurul sonunda güven tazeledi. 

Genel Kurula CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Afyon Milletvekili Burcu Köksal, Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, CHP li Belediye Başkanları, ilçe teşkilatları. partililer ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı. Divan Başkanlığını İstanbul Milletvekili Ali Şeker’in yaptığı kongreye tek liste ile gidilirken mevcut başkan Zeliha Aksaz Şahbaz’ a rakip çıkmadı ve şahbaz genel kurul sonunda güven tazeledi.

Kongrede 222 delege oy kullandı. Kongrede bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz:” Bugün 36. Olağan il kongremizi gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunuyoruz. CHP Bu ülkenin kurucu partisidir ve Osmanlı Devletinin çöküşü ile birlikte Müdafa-i hukuk cemiyetleri ile örgütlenerek M. Kemal Atatürk’ün önderliğinde bir devrim yarattık bir kurtuluş savaşı verdik ve cumhuriyeti modern, demokratik, çağdaş hukuk devleti olarak ülkemizi yeniden kurduk.

Bir Cumhuriyet kadını olarak atalarımızdan devir aldığımız bu mirası gururla taşıyoruz taşımaya da devam edeceğiz. Ben hayatım boyunca çok çeşitli görevler yaptım ama yaptığım en onurlu görev CHP il başkanlığı görevidir. Bu onuru bana yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum.

Bizler burada partimizin önümüzdeki dönemde yönetimini, disiplin kurulunu, üst kurul delegelerini belirlemek için toplanmadık. Bizler burada Cumhuriyetimizin şu anda içinde bulunduğu ve artık dünyada çökmüş olan bir siyasi anlayışı tarihe gömmek için ve Türkiye Cumhuriyetini yeniden kurmak için toplanmış bulunuyoruz.

Çocuk tecavüzlerini genç yaşta çocuk evliliklerini 9 yaşındaki bir çocuğun evliliklerini hoş gören bunu bir yaşam tarzı olarak kabul etmiş hukuksuzluğu haksızlığı yolsuzluğu bir yaşam tarzı olarak kabul etmiş ve halkımıza gençlerimize geleceksizliği yoksulluğu, eğitimsizliği, kader olarak benimsetmek isteyen ve bunun için de her şeyi yapan bir siyasi anlayışla karşı karşıyayız.

Artık bu toplumun ihtiyaçlarını karşılayamayan ve demokratik yöntemlerle demokrasi ile adil seçimlerle iktidarını koruyamayacağını anlayan bu siyasi yapı şuanda artık zorbalığa başvurmuş durumda. Hiçbir kararını istişare ile toplumsal mutabakatla almayıp kanun hükmünde kararnamelerle ülkeyi yönetmeye çalışan buna karşı duran muhalefet eden en küçük odakları bile büyük bir saldırganlıkla ezmeye yok etmeye çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız. “ dedi.

Kaynak: Ulusalses

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2016 Op.Dr.Ali Şeker

Sosyal Medya: