8 Temmuz 2018’de Çorlu’da meydana gelen tren kazasında hayatını kaybeden Oğuz Arda Sel’in adına dernek açıldı…

8 Temmuz 2018’de Çorlu’da meydana gelen tren kazasında hayatını kaybeden Oğuz Arda Sel’in adına dernek açıldı…

Oğuz Arda Sel ve Babası Hakan Sel, Çorlu’da meydana gelen kazada yaşamını yitirmişti. Oğuz Arda Sel için ise Oğuz Arda Sel Çocuk Derneği açıldı.

Taksim Tünel mevkiinde bulunan derneğin açılışına Oğuz Arda Sel’in ailesi, sanatçı Melike Demirağ, gazeteci Mustafa Hoş, CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, İl Başkan yardımcısı Saniye Yurdakul, akademisyen Müslüm Gülhan, aile ile dayanışmak için gelen vatandaşlar ve UltraAslan taraftar grubunu temsilen öğrenciler katıldı.

“AMACIMIZ ADINI YAŞATMAK”

Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Sel yaptığı açıklamada, “Dernek kurma fikri benim ve ailemin fikriydi. Gerçekten çok kıymetli bir ailem var. Çocukların içinde olduğu ve çocukların öncülük ettiği bir ailem var. Oğuz Arda Sel’in adını yaşatmak amacımız. Arda, bana demişti ‘bir gün ünlü olacağım’ diye, keşke bu şekilde olmasaydı. Arda’nın hedefleri çok büyüktü, beni büyüten oydu, onunla çok güzel şeyler yaşayacaktık. Arda’nın kaybı ile onun adını yaşatmamak olmazdı” dedi.

Mısra Sel, Bakanlığın kaza ile ilgili açıklamaları için “insan hayatının değersiz olduğu hissini veriyorlar” derken, “Bu haberleri duyunca üzülüyoruz, daha çok canımız acıyor. Kaza demiyorum buna facia diyorum. Birçok can kayboldu bu kaza ile birçok canın kaybolduğu kazayı hafife indirgemek daha çok canımızı yakıyor” dedi.

“Dava süreci gereğinden fazla çok uzuyor. Bunca kaybın olduğu bir davanın bu denli yavaş ilerlemesini doğru bulmuyorum” diyen Mısra Sel, “Derneğin açılışında ve olayın olduğu günden buyana dayanışma içinde olan yakınlarım ve iyi insanlar bana güç veriyor” dedi.

Kaynak: OdaTV

Yorum yap