6 yaşında çocukla evlenilebileceği, asansörde halvet olunabileceği için kadınla erkeğin aynı asansörü kullanmaması gerektiği, kadınların kocalarından dayak yedikleri için şükretmeleri gerektiği gibi kadınlara ve kız çocuklarına yönelik düşmanca ve çağdışı açıklamaları ile bilinen Nurettin Yıldız’ın savucularından Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim eski Müdürü Cemal Yılmaz’ın Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanması CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker tarafından Meclis gündemine taşındı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yönelttiği soru önergesinde “Yapılan bu atama pedofili savunucuları ve kadın düşmanlarının destekçilerinin Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde korunup kollandığının da açık bir ifadesidir” diyen Şeker, yapılan bu atamanın devleti yönetme ciddiyeti ile bağdaşmadığını savundu.

6 yaşında çocukla evlenilebileceği, asansörde halvet olunabileceği için kadınla erkeğin aynı asansörü kullanmaması gerektiği, kadınların kocalarından dayak yedikleri için şükretmeleri gerektiği gibi kadınlara ve kız çocuklarına yönelik düşmanca ve çağdışı ifadeleri ile kamuoyunda adını sıkça duyuran pedofili destekçisi Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız’ın Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim eski Müdürü Cemal Yılmaz tarafından savunulduğunu hatırlattı.

Cemal Yılmaz’ın twitter üzerinden ‘Şeytan bu kez profosörlerini devreye soktu. Ömrünü islama hizmete adamış @nurettinyildiz Hocamızı itibarsızlaştırmak için çırpınıp durmaktalar. Altın paslanmaz. Altına çamur atmakla kıymeti düşmez. Hak gelecek ve batıl yok olacak. Bize düşen Allah için çok ama çok çalışmaktır ifadelerini kullandığını, gelen tepkiler üzerine bu paylaşımını sildiğini belirten CHP’li Şeker, “Cemal Yılmaz’ın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı dönemde Küçükçekmece’de Nurettin Yıldız’ın Arş’ın Gölgesindeki Genç ve Hayat Rehberi Sohbetleri adlı kitaplarını okullarda dağıttırdığı iddiaları üzerine 2018 yılının Mart ayında vermiş olduğum soru önergesi de yanıtsız bırakılmıştır. Kamuoyunun beklentisi tarikatları koruma ve kollamayı görev bilen Cemal Yılmaz hakkında gerekli idari işlemlerin başlatılması iken Yılmaz’ın Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandığı ortaya çıktı” dedi.

Pedofili Savunucuları Milli Eğitim Bakanlığı Bünyesinde Korunuyor

Yapılan bu atama pedofili savunucuları ve kadın düşmanlarının destekçilerinin Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde korunup kollandığının da açık bir ifadesidir. Selefi düşünceyi savunan düşünceleri savunan Artuklu Üniversitesi rektörü Ahmet Ağırakça da soru önergemiz ve ısrarlı uyarılarımıza rağmen görevine devam etmektedir. FETÖ’nün dini kullanarak toplumun her alanına nüfus ettikten sonra yarattığı tahribat düşünüldüğünde Milli Eğitim Bakanlığı bürokratlarının dini cemaatlerin çağdışı görüşlerini fütursuzca savunma cesareti bulmaları ve hiçbir yaptırımla karşılaşmamaları iktidarın 15 Temmuz’dan hiçbir ders almadığının da bir göstergesidir. Bu tutum tesadüfi değil sistematik bir hal almıştır. Çocuklarımızın eğitimi ve ülkemizin geleceği tehlike altındadır. Tarikat ve cemaatlerin bürokratlar ve siyasilerce korunup kollanması yeni 15 Temmuz’lar yaşanması tehlikesini de beraberinde getirmektedir” diye konuştu.

Şeker önergesinde aşağıdaki sorulara yanıt istedi:

  1. Cemal Yılmaz hakkında, kadınlar ve kız çocuklarına yönelik kin ve nefret içeren ifadeler kullanan bir tarikat liderini sosyal medya üzerinden alenen savunan açıklamaları sebebiyle yürütülmüş ya da yürütülmekte olan herhangi bir idari işlem var mıdır?
  2. Cemal Yılmaz’ın Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanması pedofili savunucuları ve kadın düşmanlarının destekçilerinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açık bir şekilde koruma altına alındığı anlamına mı gelmektedir?
  3. 6 yaşındaki kız çocuğu ile evlenilebileceğini söyleyen bir tarikat liderinin görüşlerini savunan bir kişinin kız çocuklarımız ile doğrudan bağlantılı bir göreve getirilmesinin yaratacağı tehlikenin farkında mısınız?
  4. Cemal Yılmaz’ın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı dönemde Küçükçekmece’de Nurettin Yıldız’ın Arş’ın Gölgesindeki Genç ve Hayat Rehberi Sohbetleri adlı kitaplarını okullarda dağıttırdığı iddiaları üzerine Bakanlığınız tarafından herhangi bir inceleme ya da soruşturma gerçekleştirilmiş midir?
  5. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan bürokratlar tarikat liderlerinin kitaplarını okullarda istedikleri gibi dağıtabilmekte midir?
  6. FETÖ’nün dini kullanarak toplumun her alanına nüfus ettikten sonra yarattığı tahribat düşünüldüğünde Milli Eğitim Bakanlığı bürokratlarının dini cemaatlerin çağdışı görüşlerini fütursuzca savunma cesareti bulmaları ve hiçbir yaptırımla karşılaşmamaları FETÖ’den boşalan kadroların başka cemaatlerce doldurulmasını iktidarın teşvik ettiği anlamına mı gelmektedir?
  7. Kadınlara ve kız çocuklarına yönelik sapkın, düşmanca ve çağdışı söylemlerde bulunanlar ile bu söylemleri savunan kişilerin korunup kollanması ve atamalar ile ödüllendirilmesini devleti yönetme ciddiyeti ile bağdaştırabiliyor musunuz?
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2016 Op.Dr.Ali Şeker

Sosyal Medya: