Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri, ‘Savaş halk sağlığı sorunudur’ bildirisi nedeniyle gözaltına alınan ve sonrasında da Ankara Adliyesi’nde verdikleri ifadelerinin ardından serbest bırakılan Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Yöneticileri’ni ziyaret etti.

Şanal Sarıhan, Özgür Özel, Ali Şeker, Murat Emir, Veli Ağbaba, Necati Yılmaz, Gaye Usluer ve Çetin Osman Budak’ın aralarında bulunduğu CHP’li vekiller, TTB yöneticilere destek ziyaretinde bulundu.

TÜRKİYE 1’DEN BÜYÜKTÜR

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba yaptığı konuşmada, hükümeti eleştirerek “Barış kelimesinden rahatsız olan bir anlayışla karşı karşıyayız. 12 Eylül döneminde bile muhalefet susmadı. Şimdi de susmayacak. Bundan sonra TTB ve diğer odalarla da bir arada olacağımızı söylemek istiyoruz. Geçtiğimiz hafta 35 oda TTB ile bir arada olduğunu söyledi. Biz de CHP olarak bir arada olduğumuzu vurgulamak istiyorum. Cumhurbaşkanı diyor ya, Dünya 5’ten büyüktür diye; Türkiye de 1’den büyüktür” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker ise, “Hacematcılar, üfürükçüler ile doktorların, karanlık ile aydınlığın bu kavgasında biz aydınlıktan ve pozitif bilimden yanayız. Seçimle gelen meslek örgütlerine baskı uygulayarak 1000 odalı saraylarında küçük odacıklar kurmak isteyenlere müsaade etmeyeceğiz. TTB karşı yürütülen bu operasyonu da şiddetle kınıyoruz” dedi.

Kaynak: Birgün

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2016 Op.Dr.Ali Şeker

Sosyal Medya: