Adıyaman Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Olağan İl Kongresinde Murat Ali Bilgiç, başkanlığa seçildi.

Adıyaman Belediye konferans salonunda düzenlenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Olağan İl Kongresinde Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, ve partililer katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından açılış konuşmaları yapıldı.
Kongrede Ali Murat Bilgiç ve Deniz Çakmak yarıştı.

Adıyaman Belediyesi konferans salonunda düzenlenen CHP İl Kongresinde Mevcut Başkan Mehmet Yıldırım aday olmadı.

2010 yılında CHP İl Başkanı olan ve 2011 seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa eden Ali Murat Bilgiç ve Deniz Çakmak il başkanlığı için yarıştı.
Kongrede divan başkanlığını yapan İstanbul Milletvekili Ali Şeker, faaliyet ve hesap raporları okundu.
CHP Adıyaman İl Başkanı Murat Ali Bilgiç, yaptığı açıklamada, “Partimiz için hayırlı olmasını diliyorum, aynı zamanda ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Çok zorlu bir seçim, biz delegelerin olması gibi yazılmamasına rağmen delege hesabı yapmadan, doğrudan kendi doğrumuza oy kullandık, sağolsun partili olan delegelerimiz bir şekilde teveccühlerini gösterdiler. Tabi zorda olsa kazandık. Deniz beye de teşekkür ediyorum o da çok ciddi bir oy aldı. Aramızda zaten 2 oyluk bir fark vardı. Delegelerimizin teveccühü, saygı gösteriyoruz, arkadaşımıza yaşamında başarılar diliyorum. Adıyaman için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız. Dileğimiz ve çabamız bu yönde, Adıyaman’ın sorunları, gerçekten taleplerini iktidara hissettirmek gibi bir görevimiz olacak, bundan sonra Adıyaman’da ayrı bir Cumhuriyet Halk Partisi olacak, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın, muhalefet görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız”diye konuştu.

Her iki aday Ali Murat Bilgiç ve Deniz Çakmak konuşmaların ardından seçime geçildi.

Yapılan oy kullanımın ardından seçimlerde 184 delegeden 179 delege oy kullanırken Ali Murat Bilgiç 87 oy, Deniz Çakmak 85 oy alırken, 7 oy geçersiz sayıldı. Ali Murat Bilgiç, CHP’nin yeni il başkanı seçildi.

Yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:

“Kazim Acar, Özgür Bülent Açıkgöz, Yusuf Arslan, Haydar Bayır, Zeynel Bener, Celal Bilir, Enver Doğan, Hasan Gürbüz, Halil Fırat Gürsoy, İmam Hazar, Zeynal Abidin Karataş, Selim Kürkoğlu, Hüseyin Özel, Nermin Sağır, Mehmet Sait Sönmez, Hüseyin Şahin, Necla Tuncer, Hüseyin Yapıcı, Mahmut Yılmaz ve Abuzer Yücel”

Disiplin kurulu üyeleri ise “Mehmet Akbudak, Sabri Akdağ, İsmail Beke, Erkan Binzet, Mehmet Çıra, Abuzer Dilek, Mehmet Geçer, Hasan Orhan Küçükerol ve İmam Taşkın”oldu.

Kurultay delegeleri de şu isimler oldu:

“Vakkas Açar, Nejdet Arıcı, Ali Murat Bilgiç, Zeynep Dolaş, Edip Karakaplan, Hasan Karakaya, Emine Köseler, Necati Kurupınar, Mehmet Kemal Sarıca ve CHP eski İl Başkanı Abuzer Tanriverdi”

Kaynak : Adıyamanhaber

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2016 Op.Dr.Ali Şeker

Sosyal Medya: