CHP öncülüğünde düzenlenen Adalet Kurultayı’nın 2. gününde CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, kurultay hakkında Yön Haber’e açıklamalarda bulundu.

Adalet Kurultayı’na ilginin beklenenin çok çok üstünde olduğunu belirten CHP’li Şeker kurultaya ilişkin izlenimlerini şu şekilde paylaştı:

” Ülkemizde tüm alanlarda yaşanan adaletsizlikleri burada bir arada tartışıp, çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bugün izlediğim panellerde ve çalıştaylarda şunu net olarak görüyorum ki herkes adalete aç! Bu organizasyonda tabiri caizse herkes bir şeyler katabilmek adına kendini parçalıyor. Kişiler ve gruplar sorunlarını çözebilecek iktidar kanadından kimseyi bulamadığı için hepsi burada neyi nasıl yapabilirizi tartışıyor”.

Parti Programında İstifade Edeceğiz

 
Panellerde ve çalıştaylarda konuşulan konuların ve getirilen çözüm önerilerin çok değerli olduğunu belirten CHP’li Şeker ” Hükümet ve AKP kanadı bu sorunların konuşulmasını istemiyor. Onlar sadece komşunun dini, dili, ırkı ile meşgul olduklarından buradaki ciddi konuları konuşmak istemiyorlar. Ama biz konuşacağız ve birlikte çözüm üreteceğiz. Biliyorsunuz ne idüğü belirsiz bir anayasa değişikliği ile tek adamın iktidarı için bir anayasa hazırlanıp apar topar meclise getirildi ve bu değişiklik geçti. Ama içinde ne uzlaşı, ne ortaklık hiçbir şey yoktu. Biz 80 milyonun anayasasını nasıl yapabileceğimizi konuşuyoruz. İktidara geldiklerinde harunların hakkını savunacağız, karunlardan hesap soracağız diyenler, saraylarında aynı şatafatlı hayatı yaşıyorlar.  Kılıçdaroğlu ise bir ceketle geldi bir atletle devam ediyor. Bundan sonrası için burada biz adaletsizliklerden çıkış noktasını tartışıyoruz ve buradan edinilen birikim ve farklı bakış açıları da muhakkak parti programımızı etkileyecektir” dedi.

Kaynak: Yönhaber

© 2016 Op.Dr.Ali Şeker

Sosyal Medya: